od 411,00 € / za noc

Izba Agathy Christie

Tajomstvo Orient Expressu

Zoznámte sa s jednou z legendárnych izieb, ktorá je venovaná Agathe Christie.

Renomovaná celosvetová kriminálna autorka bola stálym hosťom hotela Pera Palace a vždy bývala v izbe 411. Hovorí sa, že práve v tejto izbe napísala Christie svoj románový bestseller Vražda v Orient Expresse. V izbe sa dodnes nachádza pôvodný starožitný nábytok a knižnica s autorkinými knihami vydanými vo viacerých jazykoch a replikou písacieho stroja, ktorý používala.

Izba svojím charakterom, ktorý sprevádzal najvzácnejšie časy viac ako storočnej histórie, ponúka hosťom jedinečný zážitok z pobytu. 

Autori

Budovu hotela navrhol renomovaný  francúzsko-osmanský architekt z prelomu 19. a 20. storočia Alexander Vallaury. Pod jeho vedením vznikla tiež výnimočná neoklasicistická vonkajšia fasáda a orientálna vnútorná tanečná sála, obe v dokonalej harmónii.

Adresa Hotel Pera Palace*****

Izba sa nachádza v hoteli Pera Palace v Istanbule. Ten sa pôvodne začal stavať v roku 1892 a v roku 1895 bol uvedený do prevádzky za účelom hosťovania cestujúcich slávneho diaľkového osobného vlaku Orient Express. Je považovaný za najstarší európsky hotel v Turecku.

Adresa:
Mesrutiyet Cad. No:52 Tepebasi 34430 Istanbul, Turkey (TR)

Vybavenie

Recepcia
Recepcia s nepretržitou prevádzkou

Jedlo a nápoje
Ponúka exkluzívnu harmóniu chutí francúzskej, talianskej a tureckej kuchyne v sortimente jedál a nápojov s vynikajúcou prezentáciou.

Orient Terrace, Orient Bar, Kubbeli Lounge, Agatha Restaurant a Patisserie de Pera

Internet
bezplatné Wi-Fi

Parkovanie
Služba valet parking service

Domáce zvieratá
Zviera do 8 kg za poplatok

 

Dohovoríte sa
turecky
anglicky

Všeobecné

Minibar na izbe
Klimatizácia
Kúrenie
Trezor
Výťah
Bezbariérový prístup
Denná tlač
Izbová služba
Bazén, wellness a kúpeľné procedúry
Práčovňa

Storno podmienky a zmeny v rezervácii
Všetky zmeny v rezervácii musia byť oznámené najneskôr deň pred príchodom. Deň pred príchodom je zadržaná suma vo výške ceny ubytovania na 1 noc + DAŇ.

V prípade nedostavenia sa, zrušenia alebo zmeny dátumu po tomto termíne bude účtovaný príslušný sankčný poplatok. Hotel si vyhradzuje právo účtovať 100 % z ceny izby za zostávajúce noci, ak hostia odídu skôr, ako bola pôvodne rezervovaná dĺžka pobytu.

 

1719261941