Welcome Pack

Čo ťa počká na izbe?

Invisible Hotel našim hosťom prináša kurátorský výber lokálnych produktov a vstupeniek v praktickom balíčku Welcome Pack, ktorý každého hosťa čaká na izbe úplne zdarma. Predstavuje presne to, čo potrebuješ pre spoznanie mesta. Centrá, ulice, kultúru, drinky – to všetko definujú ľudia, ktorí tu žijú, tvoria a vytvárajú jedinečnú atmosféru mesta Košice.

My sme si tento vibe všimli a chceli sme sa oň podeliť. Teší nás odhaľovať čaro Košíc pre ľudí, ktorí ho vedia oceniť. Čaro, ktoré nemusí byť viditeľné na prvý pohľad. O to intenzívnejšie sa stáva pre tých, ktorí chcú objavovať neviditeľné.

Ochutnajte miestne remeselné limonády, vyskúšajte prírodnú kozmetiku alebo si urobte program s voľnými vstupmi do kina, múzea či galérie so súčasným umením.

Tento výber zážitkov a chutí vám postupne odkryje neviditeľnú tvár mesta, jedinečných ľudí a ich prácu, ktorú môžte zažiť počas celého vášho pobytu.

Poď s nami odhaliť to nevšedné, neviditeľné a objav tých, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou Welcome Pack-u.

Mellos

Mellos sú jedinečné prírodné limonády na báze medu a bylín. Sú vyrobené remeselným spôsobom zo slovenského kvetového medu od miestnych včelárov s obľúbenými i zaujímavými bylinkami. Mellos je novinka roku 2017 a limonádu podobného charakteru, zloženia a kvality vo svete určite nenájdete. A áno, aj tento výnimočný, nealkoholický, no predsa opojný nápoj pochádza z dielne bratov Oprendekovcov, ktorí chcú vedieť ako vám zachutil.

Zavolajte Gabimu a dohodnite sa na exkurzii +421 948 285 404.
Viac na mellos.sk alebo @mellosdrink

Opre‘ Cider

vymysleli, uvarili a osobne fľaškovali vlastné receptúry. Značka vznikla poctivým zbieraním skúseností, vedomostí a experimentovaním doma i v zahraničí. Opre‘ je pravý jablkový cider vyrobený prírodným kvasením jablkovej šťavy, venovaný poctivému remeslu vzniku cider kultúry na Slovensku. Dobre naladená chuť, zlatistá farba a výrazný charakter je to pravé pre tých, ktorí radi originál. Ak vám Opre‘ na Invisible izbe zachutil, spoznajte Gabiho osobne. Milerád vás prevedie Opre‘ výrobňou a prezradí zákulisie svojej podnikavej mysle.

Viac na opre.sk alebo @oprecider

Zavolajte Gabimu v ľubovoľnom prípade, dni alebo čase na +421 948 285 404. Aj teraz.

Vonai

Janka Fazekašová v minulosti pracovala ako architektka v Londýne. Vrátila sa do Košíc a investovala do značky Vonai – vlastnej firmy na výrobu prírodnej kozmetiky. Do podnikania, samotnej výroby, testovania produktu, návrhu obalovej grafiky aj samotného názvu sa pustila sama. V jej galérii nájdete detoxikačné bahenné sady, zinkový deodorant, prírodné mydlo alebo bylinkové balzamy na telo.

Viac na vonai.sk alebo @vonaiorganic

Vonai produkty nájdete na Gorkého 2

Kino Úsmev

Kino Úsmev stojí na Kasárenskom námestí v Košiciach od roku 1929 a je jedným z najstarších kín v Košiciach. Od roku 2015 ho spravuje Cinefil, združenie mladých ľudí s láskou k filmu. V jedinečných priestoroch starého kina, nachádzajúceho sa v príjemnom prostredí centra mesta, si môžete vychutnať premiérové filmy svetovej či lokálnej produkcie. Do kina si môžete zobrať aj drinky z retro baru kde sa dá spokojne občerstviť, randiť či ústne rozobrať mizanscéna.

Aktuálny program nájdete na kinousmev.sk alebo @usmevkino

Pozrite si film na Kasárenské námestie 1

Ozvite sa +421 948 840 774

HUBa Coworking

HUBa je spojenie štýlu práce a podnikania vo flexibilnom coworkingovom prostredí, ktoré je zdieľané s ďalšími tvorivými kolegami. Združuje komunitu nezávisle pracujúcich ľudí, ktorým spoločné priestory umožňujú zdieľať nápady, spoločné hodnoty a profitovať zo sústredenia a skúseností talentovaných kolegov. HUBa je vynikajúca náhrada práce z domu alebo kaviarne. Sídli v najväčšom nezávislom kultúrnom centre na Slovensku, Tabačka Kulturfabrik, kde okrem HUBy nájdete i kaviareň, bistro, copycenrum a iné služby pre nerušenú prácu, prípadne rušenú prácu a nerušenú zábavu.

Viac na hubacoworking.sk alebo @hubacoworking alebo tabacka.sk.

Splňte si pracovné povinnosti na Gorkého 2

Ozvite sa +421 948 904 432

Východoslovenská galéria

Východoslovenská galéria (VSG) na Hlavnej 27, patrí k najstarším a najvýznamnejším galériám na Slovensku. Disponuje zbierkou uchovávajúcou vyše 7000 diel, ktoré zastupujú umenie od 15. storočia po súčasnú tvorbu s hlavným zameraním na 19. a 20. storočie. Okrem bohatej výstavnej činnosti sa galéria sústreďuje aj na výskumné aktivity a mapovanie východoslovenskej výtvarnej scény a na výskum košickej moderny – umeleckého fenoménu 20. rokov 20. storočia. Vo svojich veľkorysých priestoroch prezentuje širokú tematickú a štýlovú ponuku nového, starého, domáceho, ale aj medzinárodného umenia.

Navštívte galériu na: Hlavná 27 a Alžbetina 22.

Od utorka do nedele, od 10:00 do 18:00

Viac na vsg.sk

Východoslovenské múzeum

Východoslovenské múzeum v Košiciach má takmer 150 rokov. Jeho expozície sa rozprestierajú v niekoľkých budovách, ktoré sa stali strážnymi anjelmi histórie Košíc. Budova Divízie predstavuje umelecko-historickú a prírodovednú expozíciu typických prvkov Slovenska. V Miklušovej väznici sa môžete dozvedieť o dejinách mesta Košíc alebo navštíviť byt kata. Katova bašta približuje život a smrť uhorského šľachtica Františka II. Rákocziho a repliku jeho exilového domu z Turecka. Interiér Domu remesiel znázorňuje remeslá, jeho areál zas pozostatky z vodnej priekopy. Medzi unikáty patrí svetovo významná zbierka zlatých mincí Košický zlatý poklad ktorý si môžete pozrieť v Hlavnej budove múzea na Námestí Maratónu mieru 2.

Viac info na vsmuzeum.sk.

Začnite s prehliadkou v Hlavnej budove na Námestí Maratónu mieru 2 a pokračujte v poradí:

  1. Budova divízie (Hviezdoslavova 3)
  2. Dom remesiel (Hrnčiarska 9/A)
  3. Miklušova väznica (Pri Miklušovej väznici 10)
  4. Katova bašta (Hrnčiarska 7)

K13

K13 je obsahovým aj hmotným pokračovaním Košíc Hlavného mesta kultúry 2013. Jej cieľom je naplniť priestory najväčšej siete kultúrnych centier v Košiciach – Kunsthalle, Kulturpak, Amfiteáter a ôsmich Výmenníkov multi-žánrovou ponukou podujatí. Tanečné, divadelné vystúpenia, koncerty súčasnej aj klasickej hudby, stand-upy, festivaly, výstavy, módne prehliadky, konferencie, workshopy, to všetko prispieva ku dobrému životu a rozvoju lokálnej kultúrnej infraštruktúry.

Ponuku aktuálnych podujatí nájdete na k13.sk alebo @K13KosickeKulturneCentra

Navštívte pavilóne Delta na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturpark – Kukučínova 2

SAC shop

SAC shop nie je len predajňou výtvarných potrieb pre náročných. Je to spôsob života. Miestnych pouličných umelcov, writerov, grafiťákov, autorov, skoro raperov, djov a každého, kto miluje farby, inakosť a značenie teritórií. SAC (Street Art Communication) Shop je prvé kamenné miesto pre ľudí, ktorí prinášajú umenie do verejného priestoru. Zároveň je aj informačným centrom pre Otvorenú mestkú galériu.

Viac SAC na @sacshopsk alebo sacsac.org

Navštívte obchod na Gorkého 2 medzi 15:00 a 18:00 počas pracovných dní alebo sa ozvite na +421 905 968 630