Welcome Pack

Čo ťa počká na izbe?

Invisible Hotel našim hosťom prináša kurátorský výber lokálnych produktov a vstupeniek v praktickom balíčku Welcome Pack, ktorý každého hosťa čaká na izbe úplne zdarma. Predstavuje presne to, čo potrebuješ pre spoznanie mesta. Centrá, ulice, kultúru, drinky – to všetko definujú ľudia, ktorí tu žijú, tvoria a vytvárajú jedinečnú atmosféru mesta Košice.

My sme si tento vibe všimli a chceli sme sa oň podeliť. Teší nás odhaľovať čaro Košíc pre ľudí, ktorí ho vedia oceniť. Čaro, ktoré nemusí byť viditeľné na prvý pohľad. O to intenzívnejšie sa stáva pre tých, ktorí chcú objavovať neviditeľné.

Ochutnajte miestne remeselné limonády, vyskúšajte prírodnú kozmetiku alebo si urobte program s voľnými vstupmi do kina, múzea či galérie so súčasným umením.

Tento výber zážitkov a chutí vám postupne odkryje neviditeľnú tvár mesta, jedinečných ľudí a ich prácu, ktorú môžte zažiť počas celého vášho pobytu.

Poď s nami odhaliť to nevšedné, neviditeľné a objav tých, ktorí sú neodmysliteľnou súčasťou Welcome Pack-u.

Mellos

Mellos sú jedinečné prírodné limonády na báze medu a bylín. Sú vyrobené remeselným spôsobom zo slovenského kvetového medu od miestnych včelárov s obľúbenými i zaujímavými bylinkami. Mellos je novinka roku 2017 a limonádu podobného charakteru, zloženia a kvality vo svete určite nenájdeš. A áno, aj tento výnimočný, nealkoholický, no predsa opojný nápoj pochádza z dielne bratov Oprendekovcov, ktorí chcú vedieť ako ti zachutil.

Zavolaj Gabimu a dohodni sa na exkurzii +421 948 285 404
Viac na mellos.sk alebo @mellosdrink

Opre‘ Cider

vymysleli, uvarili a osobne fľaškovali vlastné receptúry. Značka vznikla poctivým zbieraním skúseností, vedomostí a experimentovaním doma i v zahraničí. Opre‘ je pravý jablkový cider vyrobený prírodným kvasením jablkovej šťavy, venovaný poctivému remeslu vzniku cider kultúry na Slovensku. Dobre naladená chuť, zlatistá farba a výrazný charakter je to pravé pre tých, ktorí radi originál. Ak ti Opre‘ na Invisible izbe zachutil, spoznaj Gabiho osobne. Milerád ťa prevedie Opre‘ výrobňou a prezradí zákulisie svojej podnikavej mysle.

Viac na opre.sk alebo @oprecider

Zavolaj Gabimu v ľubovoľnom prípade, dni alebo čase na +421 948 285 404. Aj teraz.

Vonai

Janka Fazekašová v minulosti pracovala ako architektka v Londýne. Vrátila sa do Košíc a investovala do značky Vonai – vlastnej firmy na výrobu prírodnej kozmetiky. Do podnikania, samotnej výroby, testovania produktu, návrhu obalovej grafiky aj samotného názvu sa pustila sama. V jej galérii nájdete detoxikačné bahenné sady, zinkový deodorant, prírodné mydlo alebo bylinkové balzamy na telo.

Viac na vonai.sk alebo @vonaiorganic

Vonai produkty nájdeš na Gorkého 2

Kino Úsmev

Kino Úsmev stojí na Kasárenskom námestí v Košiciach od roku 1929 a je jedným z najstarších kín v Košiciach. Od roku 2015 ho spravuje Cinefil, združenie mladých ľudí s láskou k filmu. V jedinečných priestoroch starého kina, nachádzajúceho sa v príjemnom prostredí centra mesta, si môžeš vychutnať premiérové filmy svetovej či lokálnej produkcie. Do kina si objednaj aj drinky z retro baru, kde sa dá spokojne občerstviť, randiť či ústne rozobrať mizanscéna.

Aktuálny program nájdeš na kinousmev.sk alebo @usmevkino

Pozri si film na Kasárenské námestie 1

Ozvi sa na +421 948 840 774

HUBa Coworking

HUBa je spojenie štýlu práce a podnikania vo flexibilnom coworkingovom prostredí, ktoré je zdieľané s ďalšími tvorivými kolegami. Združuje komunitu nezávisle pracujúcich ľudí, ktorým spoločné priestory umožňujú zdieľať nápady, spoločné hodnoty a profitovať zo sústredenia a skúseností talentovaných kolegov. HUBa je vynikajúca náhrada práce z domu alebo kaviarne. Sídli v najväčšom nezávislom kultúrnom centre na Slovensku, Tabačka Kulturfabrik, kde okrem HUBy nájdete i kaviareň, bistro, copycenrum a iné služby pre nerušenú prácu, prípadne rušenú prácu a nerušenú zábavu.

Viac na hubacoworking.sk alebo @hubacoworking alebo tabacka.sk.

Splňte si pracovné povinnosti na Gorkého 2

Ozvite sa +421 948 904 432

Východoslovenská galéria

Východoslovenská galéria (VSG) na Hlavnej 27, patrí k najstarším a najvýznamnejším galériám na Slovensku. Disponuje zbierkou uchovávajúcou vyše 7000 diel, ktoré zastupujú umenie od 15. storočia po súčasnú tvorbu s hlavným zameraním na 19. a 20. storočie. Okrem bohatej výstavnej činnosti sa galéria sústreďuje aj na výskumné aktivity a mapovanie východoslovenskej výtvarnej scény a na výskum košickej moderny – umeleckého fenoménu 20. rokov 20. storočia. Vo svojich veľkorysých priestoroch prezentuje širokú tematickú a štýlovú ponuku nového, starého, domáceho, ale aj medzinárodného umenia.

Navštív galériu na Hlavnej 27 a Alžbetinej 22

Od utorka do nedele, od 10:00 do 18:00

Viac na vsg.sk

Východoslovenské múzeum

Východoslovenské múzeum v Košiciach má takmer 150 rokov. Jeho expozície sa rozprestierajú v niekoľkých budovách, ktoré sa stali strážnymi anjelmi histórie Košíc. Budova Divízie predstavuje umelecko-historickú a prírodovednú expozíciu typických prvkov Slovenska. V Miklušovej väznici sa môžeš dozvedieť o dejinách mesta Košíc alebo navštíviť byt kata. Katova bašta približuje život a smrť uhorského šľachtica Františka II. Rákocziho a repliku jeho exilového domu z Turecka. Interiér Domu remesiel znázorňuje remeslá, jeho areál zas pozostatky z vodnej priekopy. Medzi unikáty patrí svetovo významná zbierka zlatých mincí Košický zlatý poklad ktorý si môžeš pozrieť v Hlavnej budove múzea na Námestí Maratónu mieru 2.

Viac info na vsmuzeum.sk.

Začni s prehliadkou v Hlavnej budove na Námestí Maratónu mieru 2 a pokračuj v poradí:

  1. Budova divízie (Hviezdoslavova 3)
  2. Dom remesiel (Hrnčiarska 9/A)
  3. Miklušova väznica (Pri Miklušovej väznici 10)
  4. Katova bašta (Hrnčiarska 7)

K13

K13 je obsahovým aj hmotným pokračovaním Košíc Hlavného mesta kultúry 2013. Jej cieľom je naplniť priestory najväčšej siete kultúrnych centier v Košiciach – Kunsthalle, Kulturpak, Amfiteáter a ôsmich Výmenníkov multi-žánrovou ponukou podujatí. Tanečné, divadelné vystúpenia, koncerty súčasnej aj klasickej hudby, stand-upy, festivaly, výstavy, módne prehliadky, konferencie, workshopy – to všetko prispieva ku dobrému životu a rozvoju lokálnej kultúrnej infraštruktúry.

Ponuku aktuálnych podujatí nájdeš na k13.sk alebo @K13KosickeKulturneCentra

Navštív pavilón Delta na bielom námestí pred Kasárňami/Kulturpark – Kukučínova 2

SAC shop

SAC shop nie je len predajňou výtvarných potrieb pre náročných. Je to spôsob života. Miestnych pouličných umelcov, writerov, grafiťákov, autorov, skoro raperov, djov a každého, kto miluje farby, inakosť a značenie teritórií. SAC (Street Art Communication) Shop je prvé kamenné miesto pre ľudí, ktorí prinášajú umenie do verejného priestoru. Zároveň je aj informačným centrom pre Otvorenú mestskú galériu (OMG).

Viac SAC na @sacshopsk alebo sacsac.org

Navštív obchod na Gorkého 2 medzi 15:00 a 18:00 počas pracovných dní alebo sa ozvi na +421 905 968 630

KERE – Košice Represent

Mestský erb sa najlepšie vyníma na tričku

Dvaja miestni chlapci založili populárnu značku KERE, aby tak vzdali hold mestu, v ktorom vyrástli. Výsledkom je pohodlné oblečenie, z ktorého srší košický lokálpatriotizmus. Jedným z najpopulárnejších motívov KERE sa stal košický erb, ktorý Košice v roku 1369 dostali ako PRVÉ mesto v EURÓPE. Lepší spôsob, ako si pripomenúť tento výnimočný fakt, hádam ani neexistuje.  

Pre hostí Invisible Hotela je ako darček pripravená taška s motívom košického erbu.

Ak máš záujem aj o ďalšie oblečenie tejto značky, obráť sa priamo na KERE.

Viac informácií nájdeš na kere.sk

Zavolaj na číslo 0944 186 939

Navštív obchod KERE Spojka na Kukučínovej 11

Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si článok v magazíne Invisible Mag: KERE – Lokálna streetwearová značka z Košíc

Štátna filharmónia Košice

Kde znie tá najkrajšia hudba?

No predsa v košickej Štátnej filharmónii. Nepremeškaj možnosť stráviť večer v bývalej synagóge, ktorá je dnes Domom umenia a nechaj sa unášať lahodnými tónmi hudby, či už na koncert profesionálneho symfonického orchestra zavítaš sám/a alebo v spoločnosti priateľov či rodiny. Široký repertoár siahajúci od barokovej hudby po diela súčasných skladateľov je tým pravým hudobným doprovodom pre tvoju návštevu Košíc.

Prijmi naše pozvanie na koncert. Lístky sú pre teba už pripravené, samozrejme úplne zadarmo.

Navštív Dom umenia na Moyzesovej 66

Viac informácií nájdeš na sfk.sk/en  

Zavolaj na +421 55 2453 101

Ručne robená keramika

Duchovné umenie nadosah

Andrea Čepiššáková, vnučka rezbára a dcéra maliara, mala vždy blízko k slobode prejavu a novým horizontom v umení. Dôkazom toho sú aj jej diela, v ktorých kombinuje industriálny šamotový materiál s technikou tetovania.

Figurálnu keramiku pokrytú glazúrou a farebnými plochami, ktorá je typická pre Andreinu tvorbu, máš teraz nadosah. Dotkni sa jej vlastnými rukami a nechaj sa očariť jej duchom, počúvajúc posolstvo, ktoré vložila do každého kúska. Kiež sa stane tým najkrajším umeleckým suvenírom, ktorý si z Košíc odnesieš.

Vďaka Invisible Hotelu máš možnosť získať diela Andrei Čepiššákovej úplne zadarmo. Stačí si len zarezervovať izbu minimálne na 2 noci a o ostatné sa postaráme my. Svoj darček nájdeš vo Welcome Packu.

Rád/a by si si kúpil/a Andreine diela?

Zavolaj na 0905 347 789

Napíš na cepissakova@gmail.com

Viac informácií nájdeš na andreacepissakova.sk

Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si článok v magazíne Invisible Mag:

Pricestuj na svätojakubskú púť do Košíc. Do európskej siete patríme aj vďaka miestnej výtvarníčke

AHA Cookies & Milkshakes

Máš chuť na tie najlahodnejšie cookies?

Nájdeš ich priamo pri posteli. Objednali sme jeden kúsok špeciálne pre teba, aby si nemusel/a nikam chodiť. Ochutnaj čokoládový, čučoriedkový, jahodový či vanilkový. Pre tých odvážnejších sú pripravené aj menej tradičné príchute ako napríklad zelený čaj a čili. Autorovi receptu trvalo takmer po roka, kým vytvoril tú správnu kombináciu, ktorá ťa určite nadchne.

Ak máš chuť na viac než jeden cookie, zastav sa v tom najfarebnejšom obchode v Košiciach.

Navštív AHA Cookies & Milkshakes na Poštovej 547/1

Viac informácií nájdeš na ahacookies.com

Ak sa chceš dozvedieť viac, prečítaj si článok v magazíne Invisible Mag: Najsladšie miesta v Košiciach